Home / 3 Boyutlu Tasarımlar

3 Boyutlu Tasarımlar

Şengör Mühendislik’ de uzman mühendis kadromuz her bir çözümün detayını ileri derece teknoloji kullanarak çözümlemektedirler. Ulusal ve dünya standartları normunda çözümler yaparak gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı çözümlemeler sunabilmektedir. Çözümlemelerimizde yapının taşıyıcı sistemini açıklayan krokiler, tasarımda kullanılan standart ve yönetmelikler ile diğer ilgili doküman bilgileri, tasarıma esas olan yük bilgileri, deprem etkisi altında binaların tasarımı için deprem parametreleri gibi her bir detay sunulmaktadır. Yapılan tasarım 3 boyutlu ortama aktarılarak son hali tasarlanmaktadır.
3 Boyutlu Tasarım Ne Demektir?

3 Boyutlu tasarım varolan yada varolmayan nesnelerin çeşitli 3 boyutlu tasarım programları kullanılarak, matematiksel hesaplamalar yapılıp uzay geometrisinde tanımlamaktır. Çok çeşitli sektörlerde kullanılabilen bu tasarımlar nesnelere derinlik katarak üretim veya düzenleme konusunda görsellik kazandırmaktadır.

3 Boyutlu Tasarım Ne İşe Yarar

3 Boyutlu tasarım mimari modelleme ve görselleştirme için 3d modelleme teknolojisinde ulusal ve uluslararası bir görsel anlama kabiliyeti katar. Mimari yapıların görselleştirmesini ve katı modellemelerini 3 boyutlu modelleme sayesinde yaparız.Üretilecek olan profil, makas vb çelik yapıları kolaylıkla istediğimiz şekilde tasarlayabiliriz.

3 Boyutlu Tasarım'ın Faydaları Nelerdir?

3 Boyutlu tasarımın bir çok faydası bulunmaktadır. Bunlardan bazıları, düşündüğünüz sistem veya nesnelerin tasarlanarak gerçeğe çok yakın görünümlerinin elde edilmesi. Tasarımı yapılan ürün veya sistemlerin mukavemet, planlama, denge gibi konularda uzmanlık kazandırır. Bir diğer faydası ise üretim sürecidir.Üretim öncesi birtakım mühendislik hesaplamalarını yapar ve kolaylaştırır.Ürünü konumlandıracağımız yer ile ilgili ölçüleri almamıza ve gerçeklik simülasyonu (render) ile ürünü daha kolay anlamamamızı sağlar.